13 Eylül 2012 Perşembe

haydi kızlar okula

   Okullar açıldı gözümüz bayram etti. sokakta çocuklar cıvıl cıvıl.  Gerçi liseler haftaya açılacak ama şimdiden sokaklarda liseli kızlarımızı görmeye başladık.
   Bizim zamanımızda etekler diz boyundaydı belini kıvırıp iki parmak yukarı çıkarsak disiplinde bulurduk kendimizi. Öğretmenlerden azarı yer dönerdik sınıfımıza. Şimdi ki liselilere bakıyorum da her şey çok değişmiş. Türkiye' nin hızla şeriat ülkesine dönüşmesini izlerken formaların boylarının kısalması bana çok ilginç geliyor. Yakın zamanda yeni forma kanunları çıkıp etek boyları ayak bilegine iner gerçi hiç şaşırmam!
   Bence mini etek kadına çok yakışır. (her kadına değil tabi o ayrı :) )  ama giyilecek yer önemli. Liseye şöyle bir etekle giden kızı okulda ki erkekler ne kadar rahat bırakır tartışılır. Merdiven altından bakmalar, yanlışlıkla yere silgi düşürmeler vs. bunlar okulda karşılaşacakları. Peki dışarı bakarsak; okula varana kadar kaç tane babası yaşında adam arkasından elleriyle bi taraflarını sıvazlayıp oh çeker. arabalar yanlarında durup laf atar, ara sokakta sıkıştırıp taciz eder ve fırsatı bulan tecavüz eder tartışılır... Ne yazıkki burası Türkiye ve ben bile böyle bakıyorsam olaylara ne yazıkki çook gerideyiz böyle şeyler için... 
  keşke ülkem  hayal ettiğim gibi olabilseydi...

1 yorum: