8 Ekim 2013 Salı

yazmaya üşenip, hızını alamayan post...

  Koskoca bir yaz geçti ne yaptın deseler toplasam üç tane konu çıkmaz... 30 günlük yıllık iznim olmasına rağmen hepsini deli kızın çeyizi gibi saklıyorum kullanmaya kıyamıyorum. 2 günlüğüne gidilen anne ziyaretlerini saymazsak bu sene tatil yapmadım kelimesi uygundur benim için. Annemde de boş durmak olmaz buzdolabımın kışlık hazırlığını yaptım . (duyan da dolabı envai çeşit yiyecekle doldurdum sanır) altı üstü bir manca yaptım  bir de annemin sardığı sigara börekleri o kadar. Karı koca yemek yeme konusunda ne kadar uyuz olduğumuzu cümle alem biliyor zaten, canlarım benim :)
 Manca da neyin nesi diye bilmeyenleriniz varsa fotoğraflı anlatımla size bir post hazırlayacağım. tabi fotoğrafları nereye kaydettiğimi bulabilirsem :)

Şu aralar en çok ihtiyacım olan şey gecelerin uzaması.  Sonbaharın gelişiyle sıkı bir şekilde takı işlerine girişmiş durumdayım. günler geceler yetmiyor. Pamo Tasarım sitesinden sonra şimdi de instagram' da pamotasarim adında bir profil oluşturdum. yaptığım işleri oradan daha seri bir şekilde paylaşıyorum. Tabi geçtiğimiz gün yaşadığım sıkıntıyı sizinle paylaşmak isterim. yarın öbür gün başınıza gelirse benim gibi çılgın atmayın.
Efenim dedim ki instagram da kayıtlı olduğum hesabından çıkış yapıp pamorasarim ile açayım. fakat profil açılıyor ama resimler bir türlü yüklenmiyor. sürekli yükleme yapmaya çalışıyor. Kapatıp eski hesapla girmeye çalışsam o da aynı sorunu yaratıyor. Tabi ki telefonu kapat aç yaptıım! ( hayır bağarmıyorum! ) Olmadı! programı üç defa silip yükledim. Olmadı! Telefonu kırmak üzere havaya kaldırıp sakince yere bıraktığım anlarda olmadı değil..........
Sonunda saat gecenin 2:30 unu bulurken  dedim ki google amca söyle bana nedir bunun çaresi? O da dedi ki; çocuğum; Genel-Ayarlar dan girip tüm ayarları sıfırla!..
Oldu! :)) evde bir bayram havası tabii :)
Tabi bu sıfırlamada bazı ayarlar gidiyor ama çok önemli bir durum değil (klavye ayarı ve wi-fi şifresi gibi). Kafama bir şey takıldığında artık onu yapana kadar bana uyku yok.Yapamazsam hırstan, sinirden deliriyorum.  ama eğer yaparsam sevinçten girdiğim o şekiller, hareketler, kılıklar filan... İnsan değilim :)

Haftasonu gidilen sahaf festivali fotoğraflarıyla bu postu kapatalım. Hala gidemeyenleriniz varsa 19 Ekim e kadar Tepebaşı TRT nin orada festival devam ediyor.

Bu sene diğer yıllara nazaran daha güzel hazırlanmıştı festival fakat biraz soğuktu...

Açık arttırmada çok güzel kitaplar satıldı...  E tabi ki sahaf olur da kedi olmaz mı... Bu da güneşi gören kedi!